1 kwietnia 2016

Coin Locker Girl

Reżyseria: Jun-hee Han Alternatywny tytuł: China Town / Cha-i-na-ta-woon Produkcja: Korea Południowa, 2014 Długość: 1 godz. 50 min.


Il-yeong jako niemowlę została porzucona w szafce na stacji kolejowej. Wychowywana początkowo przez bezdomnych trafia w końcu w ręce bezwzględnej lichwiarskiej szychy z chińskiej dzielnicy o pseudonimie Mama. Po latach Il-yeong wraz z resztą swojego przybranego rodzeństwa pracującego dla Mamy zajmuje się odzyskiwaniem zaległych długów. Jednym z takich zalegającym ze spłatami przypadków jest ojciec młodego człowieka imieniem Seok-hyeon. Przydzieloną do wyegzekwowania należności Il-yeong intryguje dobroduszny, ciężko pracujący i zawsze optymistyczny Seok-hyeon. Gdy jednak ojciec Seok-hyeon ucieka zostawiając syna z niespłaconym długiem Mama postanawia odzyskać pieniądze sprzedając organy chłopaka. Do odzyskania należności wysyła Il-yeong, która musi zdecydować czy uratować Seok-hyeon.


Coin Locker Girl z jednej strony miło mnie zaskoczył nie podążając utartym schematem z drugiej jednak rozbudzając moje nadzieje lekko mnie zawiódł. Brakowało mi interakcji pomiędzy bohaterami, a szczególnie większej ich ilości pomiędzy Il-yeong i jej przybraną rodziną. Kładąc nacisk głównie na relacje dziewczyny z nieuzewnętrzniającą swoich emocji Mamą twórcy filmu dość pobieżnie potraktowali jej rodzeństwo. Nie oznacza to jednak, że zrobili to nieudolnie, wręcz przeciwnie, choć ich postacie zostały jedynie pobieżnie zarysowane to jednak udało się twórcom nadać im odpowiednią głębie i charakter. Niestety scenom codziennej rutyny, które mogły by pogłębiać wzajemne relacje rodzeństwa poświęcono zdecydowanie zbyt mało czasu na początku filmu. Właśnie ten zmarnowany potencjał najbardziej ciąży w momencie wyboru przed jakim staje Il-yeong, gdyż jej decyzji w oczach widza może brakować odpowiedniego ciężaru.


Wydaje się w pierwotnych zamierzeniach twórców wiele elementów fabuły i postaci miało zostać znacznie rozwiniętych. Najwyraźniej jednak z planów tych musiano zrezygnować, pozostawiając jedynie na wpół rozwinięte wątki, które chociaż pozostawione same z siebie nie szkodzą filmowi to jednak mogą wprowadzać w konsternację widza oczekującego ich dalszego rozwinięcia. 


Coin Locker Girl to dobry film, który jednak pozostawia widza z lekkim uczuciem niedosytu. Niemniej jednak to wciąż dobra i ciekawa historia posiadająca na tyle bogaty potencjał, że aż szkoda, że nie został w pełni wykorzystany. 



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz